„Ragainės“ progimnazijos PUG vaikučių viešnagė „Aido“ filiale

2019 02 11

Vasario 11 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą (Aido g. 27) atvyko pasisvečiuoti „Ragainės“ progimnazijos PUG vaikučiai, lydimi mokytojos Jūratės Valinčienės. Ši diena progimnazijoje skelbiama kaip kultūrinė pažinimo diena.

Bibliotekoje buvo surengtas edukacinis rytmetis „Vaikai – knygų draugai“. Mažieji buvo supažindinti su biblioteka, su bibliotekos skaitytojų taisyklėmis, sužinojo, kaip galima tapti skaitytoju. Apkeliavome ir kitus bibliotekos skyrius. Konferencijų salėje vaikus pasitiko vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė ir supažindino mažuosius su seniausiomis knygomis, esančiomis Bibliografijos skyriuje. Grįžus atgal į vaikų biblioteką, mažųjų laukė siurprizas. Čia svečiavosi Šiaulių mokytojų pensininkų klubo „Šviesa“ dramos būrelio artistės (režisierė Eugenija Žymantienė). Vaikams buvo rodomas mini spektaklis pagal M. Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“. Tai istorija apie didelio dramblio Džeronimo ir mažos pelytės Patricijos gražią draugystę. Ši knyga pateko į geriausių 2018 m. knygų vaikams penketuką. Po pažinties su knygos personažais vaikai pasinėrė į kūrybinį darbą –buvo kuriamos pelytės. Mažieji pasigamino sau po naują draugę – pelytę.

Metų knygos rinkimai – puiki proga mažiesiems pažinti šiuolaikinius lietuvių rašytojus. Vaikai turiningai ir linksmai praleido laiką bibliotekoje. Jie ne tik pasigamino pelytes, bet ir buvo supažindinti su gražiausiomis skaitykloje esančiomis knygomis.