Vaikų knygų penketuko pristatymas Vaikų literatūros skyriuje

2019 02 08

Kiekvienų metų pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyksta jau tradiciniais tapę Metų knygos rinkimai. Vasario 6 d. Gegužių progimnazijos antrokai su mokytoja Nijole Gabrielaitiene dalyvavo vaikams skirtų knygų penketuko pristatyme.

Į geriausių 2018 metų vaikiškų knygų penketuką atrinktos labai įvairios knygos. Bibliotekos darbuotojos trumpai pristatė visas penkias knygas. Mažiausiems skaitytojams skirta M. Marcinkevičiaus „Draugystė ant straublio galo“, sukurta pagal geriausias paveikslėlių knygų tradicijas, su puikiomis A. Kiudulaitės iliustracijomis. Debiutiniai D. Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“ vaikams – šiuolaikiniai, vaikams aktualaus turinio. Klasikiniai V. Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“ tobulai surimuoti ir artimi vaikų pasauliui. N. Vaitkutės išgalvotas „Klampynių pasaulis“ su mitologiniais elementais, ryškiais personažais, vaizdinga kalba įdomūs pasirodė berniukams. Naujos formos, moderni J. Vilės ir L. Itagaki knyga „Sibiro haiku“ su komiksų elementais, laiškų ir poezijos intarpais apie skaudžią tremtinių patirtį, bet nestokoja humoro ir vilties.

Antrokams artimiausios turinio ir formos atžvilgiu poezijos knygelės, todėl mokytojos paskatinti dalyvauti renkant geriausią metų knygą vaikams, Dominyka, Kamilė, Urtė, Armandas ir Nojus pasirinko po vieną labiausiai patikusį eilėraštį iš poezijos knygų ir raiškiai padeklamavo. Bibliotekos darbuotojos pakvietė moksleivius perskaityti ir kitas vaikų kategorijos knygas ir būtinai balsuoti už labiausiai patikusią knygą.