Rėkyvos bibliotekoje – šiaudinių sodų paroda

2019 01 04

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) nuo sausio 2 dienos pradėjo veikti tautodailininkės Raimondos Kiminaitės šiaudinių sodų paroda.

Šiaudiniai sodai – viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingų iki šių dienų. Tai tūriniai griežtai geometrinės formos šiaudų dirbiniai. Lietuvoje vyrauja keturšlaitės piramidės silueto ir iš jos kilusių sudėtingesnės struktūros sodai. Labiausiai mėgstamą sodų pavidalą sudaro oktaedras – dvigubos to paties keturkampio pagrindo piramidės, kurių viršūnės simetriškai nukreiptos į prieštaringas puses – viršų ir apačią.

Tautodailininkė sodų gamyba užsiima nuo 5 klasės, kaip pati minėjo, vienam sodui pagaminti reikia vieno mėnesio. O šiaudus savo darbams ji renkasi pati.

Apžiūrėti įspūdingus sodus galite iki vasario 2 dienos!