Baigiamajame projekto renginyje – kamishibai sintezė

2018 12 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20) gruodžio 10 dieną vyko baigiamasis, dalinai miesto savivaldybės paremto projekto „Kamishibai teatras bibliotekoje: kultūrinės ir kūrybinės improvizacijos“, renginys.

Skatinant projekto dalyvių kūrybinį skaitymą, kultūros edukacijai pasirinkta vertingiausių lietuvių autorių knygų vaikams skaitymo ir stalo teatro formos – kamishibai- sintezė. Taip buvo ugdomas vizualinis ir tradicinis miesto pradinukų raštingumas, lavinami garsinio skaitymo įgūdžiai, formuojamas vaizdinės kultūros  supratimas ir auginamas intelektualus skaitytojas.

Skaitymo skatinimo projekto veiklas vainikavo dalyvių sukurtų ir išleistų paveikslėlių istorijų kamishibai formatu pristatymų  šventė. Joje Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4a klasės mokiniai (mokytoja Asta Mažonavičienė) pristatė istoriją pagal Neringos Čereškevičienės pasaką „Taburetė“ iš knygos „Tele Bim-Bam pasakos. O kas gi liko?“ Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 3a klasės mokiniai (mokytoja Rasa Blikertienė) parengė istoriją pagal Šarlio Pero kūrinį „Batuotas katinas“. Šiaulių Salduvės progimnazijos 4a klasės mokiniai (mokytoja Gražinai Plungienė) paruošė pačių sugalvotą istoriją  „Karalaitė Viktorija“. Šiaulių Sanatorinės mokyklos ketvirtokai (mokytoja  Lina Navikienė), pasirinkę iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ Vytautės Žilinskaitės knygą „Robotas ir peteliškė“, sukūrė to paties pavadinimo kamishibai istoriją. O Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ketvirtokai (mokytoja Loreta Škėlienė) suvaidino originalią  kamishibai istoriją pagal Vinco Pietario knygą „Lapės gyvenimas ir mirtis“.

Kiekvienai klasei už aktyvų dalyvavimą buvo skirtos padėkos bei apdovanojimai. O  renginį vedusi Šiaulių Dramos teatro aktorė Viktorija Krivickaitė visiems dalyviams dovanojo po akmenėlį, kaip kūrybiškumo, draugystės ir šilumos simbolį.