2018 metų populiariausio knygų dešimtuko pristatymas „Saulės“ filiale

2018 12 11

Jau 18 kartą Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako 10) moderniosios literatūros mylėtojai turėjo galimybę dalyvauti literatūrologo Vytauto Bikulčiaus sudaryto 2018 metų populiariausių knygų dešimtuko pristatyme. Tai įvykis, kurio skaitytojai laukė visus metus.

Nors moderniosios technologijos ir nesulaikomai veržiasi į mūsų gyvenimą, daugelio atsakymų ieškome savo skaitomose knygose. Kadangi knyga skatina žmogų mąstyti, augti ir apsaugo nuo paviršutiniškumo, tikimės, kad ji visada išliks bibliotekos didžiausias turtas.

Šiais metais, anot profesoriaus, knygų dešimtuką tikrai buvo iš ko išrinkti, net po keletą knygų pretendavo į vieną vietą, nes metų eigoje buvo išleista nemažai dėmesio vertų knygų. Visuomenės gyvenime atsiranda naujų reiškinių, todėl rašytojai gvildena naujas temas, sprendžiamos laikmečio problemos. Vytautas Bikulčius netraukia į dešimtukus banalių meilės romanų, vienadienių knygų, kurios nieko nauja nepasako, tačiau tik tokias, kurios „varo literatūrą į priekį“ ir kurias perskaitęs, nors tai gali pareikalauti didesnių pastangų, nesigailėsi.

2018 METŲ POPULIARIAUSIŲ KNYGŲ DEŠIMTUKAS

1. 1. George Saunders. Linkolnas bardo