Ukrainietė Anna baigė savanorystę bibliotekoje

2018 12 11

Gruodžio 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) esančiame Komiksų centre įvyko draugiškas ir šiltas atsisveikinimas su bibliotekos savanore iš Ukrainos Anna Kidalova. Annos savanorystė bibliotekoje pagal Erasmus+ projektą, kuruojamą Europos savanorių tarnybos, truko nuo kovo iki gruodžio mėnesio, tad pasibaigus šiam laikotarpiui, savanorė turėjo išvykti atgal į savo gimtąją šalį.

Anna – aktyvi, kūrybinga ir draugiška mergina, labai greitai tapusi bibliotekos komandos nare, todėl atsisveikinti su Anna susirinko ne tik „Saulės“, bet ir kitų filialų vedėjos. Siekiant, kad Anna visada prisimintų praleistą laiką bibliotekoje, nepamirštų Šiaulių ir Lietuvos, buvo įteiktos šiltos ir nuoširdžios atminimo dovanėlės. Kaip teigė pati Anna, jei tik galėtų, mielai liktų Šiauliuose, kurie jai tapo antraisiais namais, o bibliotekoje dirbantys žmonės – šeima.

Nors Anna atvyko į biblioteką savanoriauti Komiksų centre (žr. interviu), tačiau mielai laiką leisdavo ir kituose filialuose. Juose lankytojai galėjo susipažinti su Annos kūrybine veikla, įspūdžiais ir patirtimi apie savanorystę. Savanorė pasakodavo apie save, savo šalį, tautinius simbolius, nacionalines kultūros vertybes, papročius, lankytinus kultūrinio turizmo objektus. Anna džiaugėsi, kad savanorystė jai suteikia galimybę ne tik pažinti kitą valstybę, kultūrą, pramokti kalbą, bet ir dalintis savo žiniomis ir sugebėjimais su kitais žmonėmis.