Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko finalinės tarptautinės „Šeimų žaidynės“

2018 12 11

Gruodžio 8 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įvyko finalinės tarptautinės „Šeimų žaidynės“, kuriose dalyvavo 10 latvių šeimų iš Jelgavos ir Liepojos miestų ir 5 šeimos iš Šiaulių. Kaip žinia, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Jelgavos miesto biblioteka ir Liepojos centrine moksline biblioteka įgyvendina 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą, todėl lapkričio pabaigoje visose trijose bibliotekoje vyko vietinės „Šeimų žaidynės“, kurių metu net po 5 šeimų komandas buvo atrinkta dalyvauti finaliniame etape Šiauliuose.

Skirtingose erdvėse – skirtingos užduotys

Renginys buvo vedamas dviem kalbomis – lietuvių ir latvių – siekiant, kad susirinkusios šeimos tiksliai žinotų žaidynių taisykles. Visos šeimos buvo paskirstytos po atskiras bibliotekos erdves, kuriose turėjo atlikti protines ir fizines užduotis. Svarbu buvo įveikti užduotis ne tik teisingai, bet ir greitai. Atlikus užduotis vienoje erdvėje, buvo keliaujama į kitą erdvę, kur laukė naujos užduotys. Tokiu būdu kiekviena šeima apsilankė keturiose erdvėse ir įveikė net dešimt užduočių.

Laukiant rezultatų – pramogų gausa

Pabaigus užduotis, kol komisija skubėjo skaičiuoti taškus, šeimos galėjo pramogauti bibliotekoje: susipažinti su komiksais ir 3D spausdintuvu Komiksų centre, lavinti savo kūrybiškumą piešiant ant šviečiančių stiklo molbertų, smėlio staliukų ar išbandant interaktyvaus stalo galimybes Šeimų erdvėje, mokytis net 7 kalbų Užsienio kalbų mokymosi centre ar tiesiog pramogauti bendroje bibliotekos erdvėje žaidžiant stalo futbolą ir kitus žaidimus. Bibliotekos dailininkė mažųjų žaidynių dalyvių veidukus puošė Latvijos simboliais boružėlėmis ir ramunėmis, o fotografė kvietė šeimas fotografuotis prie kalėdinės eglutės ir spalvingos „Knygų Kalėdų“ knygos.

Prizininkai – latvių šeimos

Komisijai baigus darbą ir suskaičiavus visų užduočių taškus, atėjo iškilmingiausia renginio akimirka – buvo paskelbti finalinių „Šeimų žaidynių“ laimėtojai. Paaiškėjo, kad visos trys prizinės vietos atiteko latvių šeimų komandoms. Pirmos, antros ir trečios vietų laimėtojams buvo įteikti prizai ir diplomai. Tačiau tuščiomis neliko ir likusios dalyvių komandos – kiekvienai šeimai buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir padėkos. Visgi tuo gera nuotaika ir staigmenos nesibaigė – visos šeimos buvo pakviestos apsilankyti Šiaulių muziejuose. Jelagvos bibliotekos šeimos apsilankė Dviračių muziejuje, Liepojos – Fotografijos, o šiauliečių šeimos susipažino su Chaimo Frenkelio vila.

Galima pasidžiaugti, kad šios „Šeimų žaidynės“ ne tik suteikė galimybę visoms šeimoms smagiai praleisti laiką kartu kaip vienai komandai, bet ir kaimynus latvius supažindinti su Šiauliais. Tuo labiau, kad dauguma atvykusių šeimų pirmą kartą lankėsi Šiauliuose, todėl nuoširdžiai džiaugėsi smagiai praleistu laiku bibliotekoje ir muziejuose.

Daugiau smagių renginio akimirkų galite rasti Facebook bibliotekos paskyroje.

„Šeimų žaidynės“ organizuotos įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Projektą įgyvendina Jelgavos miesto biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Liepojos centrinė mokslinė biblioteka.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.