Susitikimas su žolininke Adele Karaliūnaite

2018 12 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko susitikimas su garsia žolininke, liaudies medicinos žinove Adele Karaliūnaite. Tai – vienas iš renginių, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Puoselėti Lietuvą savyje: tradiciška ir nauja“.

Žvarbią ir apniukusią beprasidedančios žiemos popietę labai tinka pasikalbėti apie žoleles bei jų kvapniąsias arbatas, sveikatos stiprinimą ir pagalbą sunegalavus, tad klausytojų į biblioteką susirinko gausiai. Šiltai ir betarpiškai bendraujanti viešnia propaguoja liaudies mediciną ir neabejoja, kad geriau pažindami augalus, žmonės dažnai galėtų išsiversti be daugybės cheminių vaistų. Ji labiausiai vertina lietuviškus augalus ir sako, kad mes jų turime, kokių tik reikia, ir jie geriausiai tinka Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Pagiriamų žodžių žolininkė negailėjo mūsų aplinkoje ir daržuose augančioms vaistažolėms, kurios yra tikras sveikatos šaltinis. Tai – vaistinė agurklė, vaistinė taukė, erškėtuogės, avietės, liepžiedžiai, kuriuos patarė skinti kartu su lapais, tikrasis lipikas, trikertė žvaginė, plautė, asiūkliai ir daugelis kitų. Iš vaistinių augalų A. Karaliūnaitė pati jau daug metų gamina vaistažolių arbatas ir gydomuosius tepalus, konsultuoja į ją besikreipiančius žmones. Susitikimo metu buvo pakalbėta ir apie mitybą. Senovėje lietuvių maiste buvo labai daug raugintų produktų – nuo įprastų kopūstų iki raugintų obuolių, grybų, burokėlių. Tokio maisto daugiau turėtų būti ir ant mūsų stalo. Renginio dalyviams teko ir pasimankštinti – viešnia parodė keletą pratimų, kurie naudingi gerai savijautai ir sveikatai. Žinoma, lankytojai lektorei turėjo daug klausimų ir sulaukė naudingų patarimų.

Informaciją parengė Bibliografijos-informacijos skyrius

KT logo Šiaulių savivaldybės