Bibliografijos-informacijos skyriuje Senjorų rankdarbių būrelio narės išbandė vėlimo techniką

2018 12 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimo metu Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus sektoriaus vadovė ir dirbtuvių vedėja Loreta Gaubienė pristatė vėlimo techniką sausuoju būdu. Užsiėmimas vyko įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuotą projektą „Puoselėti Lietuvą savyje: tradiciška ir nauja“.

Pirmiausia meistrė supažindino moteris su medžiagomis, kurios naudojamos dirbant. L. Gaubienei talkino ŠPRC Technologijų skyriaus moksleivės, būrelio „Mokymasis kitaip“ narės Paulina Kmitaitė ir Lijana Kmieliauskaitė. Taikant sausąją vilnos vėlimo technologiją būrelio narės ant megztų „paruoštukų“ kūrė riešines. Tai ypač reikalingas, jaukus ir stilingas aprangos aksesuaras šaltuoju metų laiku. Pasitelkusios fantaziją moterys rinkosi patinkančių spalvų vilnos pluoštelius ir ėmėsi improvizuoti – beformė žaliava virto įspūdingomis gėlėmis, rudens ar žiemos paveikslėliais.

Pagaminusios riešines moterys galėjo vėlimo būdu papuošti ir savo atsineštą rūbą. L. Gaubienė kiekvienai individualiai patarė, kaip tai padaryti kuo gražiau.

Dėkojame L. Gaubienei už darbingą nuotaiką, kūrybines idėjas ir malonų bendradarbiavimą.

 Parengė Bibliografijos-informacijos skyrius

KT logo Šiaulių savivaldybės

GALERIJA