Bibliotekos projektas – įspūdinga šimtmečio dovana Lietuvai

2018 12 05

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos atstovai dalyvavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame Valstybės atkūrimo šimtmečio projekto „Šimtmečio dovanos“ savanorių pagerbimo šventėje.

 Kūrybiniai darbai eksponuoti Vilniuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka – viena iš daugybės projekto dalyvių, skyrusi savo veiklas, iniciatyvas ir dovanas Lietuvos šimtmečiui. Įspūdingiausias šių metų bibliotekos vykdytas projektas – „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“. Jo metu buvo sukurti 118x175 cm dydžio plakatai-stendai su Šiaulių miesto moksleivių kurtais eilėraščiais (žr. plačiau). Šiais unikaliais ir įspūdingais darbais buvo tęsiamos 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „24/3: spalvotos laisvės dienos“ veiklos ir idėjos, kurių metu minint Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, Šiaulių miesto moksleiviai kūrė eiles Lietuvai, o senjorai pynė tautines juosteles, ir kūrybiniai darbai buvo patalpinti Šiaulių miesto maršrutinių autobusų stotelėse reklaminiuose paviljonuose.

Iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“ organizatoriai pakvietė biblioteką eksponuoti plakatus-stendus padėkos šventėje. Taip pat eksponuojamas buvo ir bibliotekos Bibliografinio-informacinio skyriaus Senjorų rankdarbių būrelio narių sukurtas diptikas „Pašto ženklai“, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Šie bibliotekos įspūdingi kūrybiniai darbai papuošė padėkos vakarą ir traukė svečių dėmesį, todėl daugelis ne tik jais žavėjosi, bet ir mielai prie jų fotografavosi.

Projektas „Šimtmečio dovanos“ – vienija Lietuvą

Projektas „Šimtmečio dovanos“ startavo šiek tiek daugiau nei prieš metus ir jau suvienijo per 400 000 žmonių, Lietuvai padovanojusių daugiau nei 1000 dovanų ir savanorystei skyrusių per 500 000 tūkstančių valandų. 
Renginio dalyvius pasveikino ir jų gerais darbais pasidžiaugė iniciatyvos globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, savo mintimis apie savanorystę pasidalino kunigas Algirdas Toliatas, muzikinę programą atliko Monika Pundziūtė-Monique, o unikalią ir spalvingą desertų instaliaciją sukūrė menininkė Jolita Vaitkutė.

Daugiau projekto „Šimtmečio dovanos“ renginio akimirkų galite rasti socialiniame tinkle Facebook paspaudus nuorodą: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156798137098349&type=1&l=20e235a528

Lietuva

GALERIJA