„Sidabrinė linija“ – draugystė ir bendravimas telefonu

2018 12 04

Gruodžio 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko renginys „Kartu kurkime draugišką senatvei miestą“. Į susitikimą su M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo atstovais rinkosi garbaus amžiaus žmonės, kuriems pristatyta unikali jiems skirta paslauga „Sidabrinė linija“ ir kiti socialiniai projektai.

Labdaros ir paramos fondas įkurtas 2014 m., siekiant skatinti ir puoselėti filantropijos tradicijas Lietuvoje, įkvėpti visuomenę bendruomeniškumui, savitarpio pagalbai, asmeninės ir socialinės atsakomybės ugdymui.

Renginio pradžioje vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai Jurgita Januševičiūtė-Taralė susirinkusius senjorus supažindino su veiklomis Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose ir filialuose, kvietė jose aktyviai dalyvauti.

Kas yra „Sidabrinė linija“?

„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės ir bendravimo telefonu paslauga. Garbaus amžiaus žmonėms siūloma galimybė turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti.  Ši paslauga padeda spręsti visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių vienišumo, socialinės atskirties ir bendravimo trūkumo problemas, padeda susidoroti su psichologiniais sunkumais, stiprina saugumo jausmą. „Sidabrinė linijos“ savanoriai bendraudami su pašnekovais sukuria draugystės, artumo ir bendravimo ryšį, kuris suteikia džiaugsmo, vilties ir noro gyventi.

Kaip veikia „Sidabrinė linija“?

Fondo komunikacijos projektų vadovė Jurgita Jacovskienė supažindino su „Sidabrinės linijos“ veikla, paaiškino kaip ji veikia, kaip parenkamas pokalbių pašnekovas. Atstovė pateikė statistiką apie fondo veiklos plėtrą, pašnekovų ir savanorių dinamiką. Paslauga besinaudojančių žmonių skaičius patvirtina, kad „Sidabrinės linija“ labai reikalinga, o pokalbių statistika rodo didelį vienišų žmonių skaičių. Fondo projektų vadovė Gileta Kierienė papasakojo apie savanorišką veiklą ir galimybę joje dalyvauti, pateikė įdomių ir įkvepiančių istorijų.

„Sidabrinės linijos“ ambasadorės atsakė į susitikimo dalyvių klausimus, ragino drąsiai skambinti nemokamu numeriu 8 800 800 20. Tai draugystės ir bendravimo telefonas.