Advento vainiko dirbtuvės Rėkyvos filiale

2018 12 03

Advento vainikas – artėjančių didžiųjų metų simbolis, kurį sudaro ratas iš aglišakių ir keturios žvakės. Keturios žvakės reiškia keturias Advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Norint, kad ritualas išreikštų visą savo simbolinę reikšmę, geriau žvakes uždegti vakare, kai tamsu, arba pasistengti sukurti kuo tamsesnę aplinką.

Žvakės yra dviejų spalvų: trys violetinės ir viena rožinė. Violetinė išreiškia atgailą ir grįžimą pas Viešpatį, rožinė - džiaugsmą dėl tuoj gimsian­čio Jėzaus. Dėl to rožinė žvakė uždegama trečiąjį Advento sekmadienį, skirtą džiaugsmui.

Likus 4 savaitėms iki didžiųjų švenčių, lapkričio 28–29 dienomis į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos biblioteką (Energetikų g.7) susibūrė Rėkyvos seniūnijos bendruomenė „Rėkyjava“. Per šias dvi dienas bendruomenės nariai bibliotekoje susirinko sukurti po advento vainiką. Per dvi dienas buvo sukurti vieni už kitus gražesni vainikai.

Taigi, Rėkyvos biblioteka – tai bendruomenių biblioteka, kurioje galima kurti, ruoštis šventėms, praleisti laisvalaikį.

Dėkojam Rėkyvos seniūnijos bendruomenei „Rėkyjava“ už bendruomeniškumą ir padovanotą nuostabų vainiką!

Kristinos Jakutytės nuotr.