Bibliotekoje vyko netradicinio ugdymo diena

2018 12 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir Bibliografijos-informacijos skyriuose (Aido g. 27) netradicinio ugdymo dieną praleido „Romuvos“ gimnazijos 2 b, 2 c, 2 d klasių mokiniai, lydimi mokytojų Dalios Alasauskienės, Violetos Daugelavičiūtės, Ilonos Lentinienės ir Rasos Malinauskienės.

Biblioteka – tai atvira vieta, kurioje kiekvienas bendruomenės narys gali rasti tinkamas sąlygas mokymuisi ir švietimui, virtualiam bendravimui ir bendradarbiavimui. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje mokiniai buvo supažindinti su abonemento veikla, spaudinių išdavimo, grąžinimo, pratęsimo, rezervavimo galimybėmis.

Bibliografijos-informacijos skyriuje gimnazistams buvo papasakota apie skyriaus veiklą, bibliotekininko bei bibliografo profesijas, informacijos šaltinių įvairovę. Moksleiviai dalyvavo bibliografinėje pamokoje, kurios metu buvo kalbama apie informacijos paiešką, buvo pristatyta bibliotekos svetainė, duomenų bazės, bibliotekos kompiuterinis katalogas, akcentuotos informacijos paieškos galimybės.

Taip pat gimnazistams buvo parodytas tinklalapis www.ibiblioteka.lt, supažindinta su knygų skolinimosi ir užsakymo galimybėmis, skaitytojo pažymėjimo įsigijimu, paslaugų gausa. Moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekoje veikiančias parodas ir dalyvauti jas organizuojant.