Raiškiojo skaitymo užsiėmimas su aktore Jūrate Levickaite

2018 11 29

Lapkričio 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20) viešėjo Naisių vasaros teatro aktorė Jūratė Levickaitė. Bibliotekoje vyko projekto „Kamishibai teatras bibliotekoje: kultūrinės ir kūrybinės improvizacijos“ edukacinis raiškiojo skaitymo užsiėmimas.

Projektui einant į pabaigą ir besiruošiant pristatyti sukurtas kamishibai istorijas, renginio dalyviams buvo pristatytas  sceninės kalbos, balso, artikuliacijos, išraiškingumo lavinimo edukacinis užsiėmimas.

Pasitelkdama teatro elementų naudojimą, scenos kalbos pratimus, J. Levickaitė patarė, kaip  išlavinti tarimo ir artikuliacijos manierą, pamokė, kaip išraiškingai naudoti balso garsą, tembrą, tempą, ritmą, aukštį, paaiškino, kaip  atskirti skaitomą tekstą nuo potekstės bei išreikšti norimą emociją. Įtraukdama pradinukus ir jų mokytojus  į žaidimą-vaidinimą, skaitant Justino Marcinkevičiaus poemą „Grybų karas“, edukatorė skatino pradinukus kurti, reikšti savo mintis ir jausmus, mokė raiškiojo skaitymo ir vaidybos balsu paslapčių.