Projekto partnerių susitikimas Liepojos miesto bibliotekoje

2018 11 22

Įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, lapkričio 21 d. Liepojos miesto bibliotekoje (Latvija) įvyko dar vienas projekto partnerių susitikimas.

Šio susitikimo metu buvo aptartas bendras Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos vykdomas renginys „Šeimų žaidynės“. Kiekviena biblioteka lapkričio mėnesio pabaigoje savo miesto šeimoms surengs įdomias ir nuotaikingas rungtynes, kuriose bus įvairiausių užduočių, susijusių su gamtos mokslais, literatūra, matematika ir kt. Penkios šeimos finalininkės iš Liepojos, Jelgavos ir Šiaulių miesto pateks į finalą, kuris vyks gruodžio 8 d. Finaliniame etape net 15 šeimų varžysis dėl prizinių vietų. Nugalėtojų ir visų dalyvaujančių lauks šaunūs prizai ir smagus laikas su šeima.

Svarbiausias šio susitikimo akcentas buvo kartu atrinkti jau visų bibliotekų paruoštas galimas finalines užduotis. Taip pat, pasiskirstyta kas už kokias užduotis bus atsakingas, nutarta, kokiu principu bus vykdomos žaidynės, sugalvotas jų pavadinimas. Numatytas apytikslis galimų dalyvių skaičius ir pan.

Išsiaiškinus aktualius, su „Šeimų žaidynėmis“ susijusius organizacinius klausimus, aptartos ir kitos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto partnerių susitikimo vietos, artimiausios datos ir kiti svarbūs klausimai.

Projekto metu siekiama gerinti bibliotekų efektyvumą ir darbuotojų gebėjimus kokybiškai aptarnauti skirtingų kartų klientus pagal individualius jų poreikius, paskatinti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę ir, pasitelkiant interaktyvias priemones ir edukacinius žaidimus, užtikrinti tikslingą ir produktyvų vaikų susidomėjimą asmeniniu tobulėjimu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.