Superherojai Rėkyvos bibliotekoje

2018 11 20

Lapkričio 19 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 3b klasės mokiniai lydimi Irenos Valatkevičianės. Čia įvyko renginys, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei.

Ši savaitė tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais žvakių šviesoje, kada dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės ir Baltijos šalyse. Šiais metais ji vyko lapkričio 13–18 dienomis.

Pirmiausia vaikų buvo paklausta, kokios yra Šiaurės, o kurios Baltijos šalys – trečiokai parodė puikias geografijos žinias!

Šių metų skaitymų tema buvo „Šiaurės herojai“, todėl trečiokams buvo skaitoma Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams ištrauka ,,Superherojų vadovas“, kuri yra apie Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė“.

Kiekvienas vaikas turi savo herojų: vienam tai gali būti tėtis, kitam mama, brolis arba sesuo. Todėl mokiniai turėjo galimybę pasigaminti skirtuką, su savo herojumi. Tarp herojų netrūko ir populiarių šių dienų veikėjų: „Venomo“ „Deadpool`o“ „Geležinio žmogaus“.

Taigi, trečiokai įdėmiai išklausė jiems skaitomos knygos ištrauką, bei kiekvienas sau pasigamino po skirtuka – herojų.