Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo „Šiaulių knygų mugėje 2018“

2018 11 20

Lapkričio 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo Knygų mugėje, vykusioje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Šiemet Knygų mugės šūkiu „Įkvėpkime Lietuvą“, buvo siekiama prisidėti prie Šiaulių, kaip stipraus regiono kultūros centro, kūrimo.

Taip pat buvo siekiama mažinti kultūrinę atskirtį tarp sostinės ir Lietuvos regionų, įkvėpti jaunus žmones kurti savo gimtajame mieste, skatinti visuomenę skaityti, suteikti galimybę susipažinti su knygų ir meno naujienomis, dalyvauti kultūrinėje, meninėje, edukacinėje veikloje.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kvietė mažuosius lankytojus dalyvauti edukacinėje veikloje „Vasaros prisiminimai“ ir išbandyti kūrybingą piešimą ant šviečiančių stiklo molbertų ar lipdyti įvairias smėlio figūras žaidžiant su šviečiančiais smėlio staliukais. Šiauliečiai ir miesto svečiai išbandė savo užsienio kalbos žinias žaisdami smagų žaidimą „Atpažink kalbą“. Kiekvienas dalyvis rideno kauliuką ir keliavo per langelius. Ties kuria kalba (anglų, ispanų, italų, prancūzų, rusų, vokiečių, latvių) sustodavo, turėdavo atpažinti tos kalbos žodį ir pasakyti jo reikšmę. Ne visiems ši užduotis buvo paprasta, mat kartais reikėdavo paspėlioti, ką reiškia vienos ar kitos kalbos žodis, o mažiesiems dalyviams padėdavo tėveliai. Beje, piešti ant šviečiančių molbertų, smėlio staliukų ar savarankiškai mokytis užsienio kalbų galima Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įkurtoje Šeimų erdvėje ir Užsienio kalbų mokymosi centre.

Šeimų erdvė ir Užsienio kalbų mokymosi centras įkurtas įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.