Kūrybinės dirbtuvėlės „Aido“ filiale

2018 11 16

Bibliotekoje skaitytojai ir svečiai visada laukiami. Lapkričio 16 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą (Aido g. 27) atkeliavo „Saulės“ pradinės mokyklos PUG vaikučiai kartu su savo mokytoja Edita Česnauskiene.

Viešnagė bibliotekoje jiems pirmoji. Vaikams viskas įdomu. Jie sužinojo, kad biblioteka – tai knygų namai, kuriuose gyvena skirtingos knygelės. Tai ir pasakos, ir nuotykiai, ir eilėraščiai, ir pan. Darbuotoja Loreta Švirikienė supažindino vaikus su bibliotekos taisyklėmis, knygų grąžinimo tvarka. Mažieji jau žino, kad knygelių negalima imti nešvariomis rankomis, lankstyti bei plėšyti knygos lapus ir t.t. Po pažinties su biblioteka darbuotojos pakvietė mažuosius į improvizuotas kūrybines dirbtuvėles „Skirtukas mano knygai“, kur vaikai kiekvienas sau kūrė savo originalų skirtuką. Skirtukas gali pradžiuginti ne tik vaikus, bet ir knygeles. Knygų skirtukų gamyba – tai vienas iš būdų sudominti mažuosius knygų skaitymu. Kiekvienas vaikas įdėjo į savo darbelį gerą nuotaiką ir pirmus įspūdžius, apsilankius bibliotekoje. Žaismingi ir smagūs skirtukai kvies linksmai versti šnarančius knygos lapus.

Biblioteką mažieji paliko gerai nusiteikę, pažadėję čia grįžti kartu su tėveliais.