„Šaltinėlio“ filiale vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės pradžios garsiniai skaitymai

2018 11 13

Lapkričio 12 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialą (Trakų g. 20) atskubėjo „Juventos“ 4c klasės  mokiniai lydimi auklėtojos Rimutės Valukonienės. Čia vyko renginys skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Ši savaitė tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kada dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės ir Baltijos šalyse.

Tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės šalių. Šių metų tema - ,,Šiaurės herojai".

Kiekvienais metais kuriamas metų plakatas, kuris tarsi iliustruoja metų temą. Šių metų plakatą sukūrė islandų menininkė Rána Flygenring. Islandija 2018 m. švenčia savo valstybingumo 100-ąsias metines, tad šia proga Šiaurės šalių literatūros savaitė plakatui pasirinko islandų iliustratorę.

Kas gali tapti herojumi ir kas lemia, ar poelgis padaro veikėją keliančiu susižavėjimą didvyriu, ar bjauriu piktadariu? Atsakymo į šiuos klausimus ieškojome skaitydami  švedų sutuoktinių Elias ir Agnes Våhlundų parašytą knygą „Superherojų vadovas“. Šioje knygoje randame Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė" pradžia.

Tekstą skaitė Šiaulių valstybinės kolegijos organizacijos komunikacijos studijų programos III kurso studentės Evelina Mažeikienė, Santa Gasiūnaitė, Margarita Misevičiūtė.

Ketvirtokai pabandė įsivaizduoti save superherojais: pasidarė kaukes, išsakė savo svajones, kurios buvo užrašytos ir priklijuotos  ant didelio lapo.

Renginyje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės  globos namų padalinio „Goda“ klijentai, kurie taip pat buvo apdovanoti superherojų kaukėmis. Šiuo metu „Šaltinėlio“ filiale veikia jų kūrybinių darbų  paroda „Knygų skirtukai įvairiomis technikomis“. Dalyviai pristatė savo parodą.