Smagi Šviesos ir knygos šventė „Aido“ filiale

2018 11 12

„Kai į mūsų širdis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes užsidegame žvakes ir skaitome knygą“.Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema. Tai „Norden“ organizuojama kasmetinė šviesos ir knygos šventė, suteikianti progą vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais rudens vakarais persikelti į magišką knygos pasaulį.

Šių metų savaitės tema „Herojai Šiaurėje“.Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje.

Apsiniaukusį lapkričio 12 d. rytą į biblioteką atkeliavo Logopedinės mokyklos ikimokyklinio amžiaus vaikučiai, lydimi mokytojos Živilės Jarašūnienės. Bibliotekoje vyko Šviesos ir knygos šventė. Spindint žvakučių liepsnelėms buvo skaitomas projekto rengėjų pasiūlytas tekstas – ištrauka iš knygos „Superherojų vadovas“. Tai pasakojimas apie Lisą, kuri vieną dieną randa bibliotekoje keistą knygą - tai superherojų vadovas. Su ja ir prasideda Lisos virsmas superheroje – Raudonąja kauke. Tekstas gan ilgas, bet skaitėme diskutuodami, todėl vaikai klausėsi įdėmiai. Šventės dalyviai susipažino ir su kitais Šiaurės šalių pasakų herojais. Renginio metu kalbėjomės apie Šiaurės šalis, patyčias ir draugystę. Išklausę tekstą, vaikai nutarė grupėje piešti jiems labiausiai patinkančius superherojus. Po renginio mažieji kibo vartyti spalvingas knygutes.