Tautodailininkų šventė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2018 11 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių krašto tautodailininkų jubiliatų kūrybos parodos „Sukaktys“ atidarymas.

Šaltos ir niūrios lapkričio pavakarės nuotaikos neliko nė ženklo, kai bibliotekon pradėjo rinktis tautiniais rūbais ir papuošalais pasidabinę tautodailininkų folkloro kolektyvo „Margulis“ narės ir užgrojo muzikantai. Taip šiltai ir nuotaikingai liaudies dainų pyne buvo pasveikintos parodos autorės jubiliatės, jų darbais pasidžiaugti atskubėję bičiulės ir visi šventės dalyviai. Apie gražias sukaktis švenčiančias liaudies menininkes ir jų darbus papasakojo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė. Tradicinėje kiekvienais metais rengiamoje tautodailės parodoje, kuri šiemet yra jau 23-oji, savo kūrybą pristato dešimt sukaktuvininkių.

Nertus rūbus, prie kurių priderinti menininkės sukurti gintaro papuošalai ir rankinukas, eksponuoja Nijolė Liorančienė. Greta – jauki ir šilta Marytės Sinkevičienės vingriu raštu megzta suknelė. Akį traukia įspūdingi Reginos Karklienės ir Vandos Budraitienės iš lino ir gintaro sukurti papuošalai, liaudies ornamentais išmargintos Aleksandros Pocienės pirštinės ir skraistės, Irenos Bružinskienės rankdarbiai, margaspalvės Onos Lažinskienės juostos, Valerijos Baliukonienės riešinės. Kazimiera Vilma Lideikienė parodai pateikė savo tapybos darbus, čia puikuojasi ir Eugenijos Chorcevos moliniai indai bei kiti keramikos kūriniai. Apie parodą kalbėjusi menotyrininkė Michalina Adomavičienė dėkojo moterims, kuriančioms tautinį meną. „Esate sodžiaus meno tęsėjai“, – sakė ji, akcentuodama, kad tautodailininkų darbais Šiaulių kraštas yra garsus visoje Lietuvoje ir pelnytai jais didžiuojasi.

Šaulių krašto tautodailininkų jubiliatų paroda „Sukaktys“ Bibliografijos-informacijos skyriuje veiks iki gruodžio 3 d. Kviečiame apsilankyti! Daugiau informacijos galima rasti laikraštyje „Šiaulių naujienos“ publikuotame T. Hokienės straipsnyje „Tautodailininkų jubiliatų darbų paroda atvėrė jaunatviškumo paslaptį“.

Informaciją parengė

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius