Latvijos ir Lietuvos pasienio bibliotekose sėkmingai įgyvendinamas projektas

2018 10 30

Trijose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose įgyvendinamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione“ (Nr. LLI-110). 2017 m. gegužės 23 d. Jelgavos miesto biblioteka (Latvija), Liepojos centrinė mokslinė biblioteka (Latvija) ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka (Lietuva) pasirašė partnerystės sutartis.

Projekto metu yra siekiama gerinti bibliotekų efektyvumą ir darbuotojų gebėjimus kokybiškai aptarnauti skirtingų kartų klientus pagal individualius jų poreikius, paskatinti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę ir, pasitelkiant interaktyvias priemones ir edukacinius žaidimus, užtikrinti tikslingą ir produktyvų vaikų ir jaunimo susidomėjimą asmeniniu tobulėjimu.

Projekto metu pristatyti nauji paslaugų sprendimai – Jelgavos ir Liepojos bibliotekose įdiegtos savitarnos aptarnavimo sistemos, Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje įkurtas Užsienio kalbų mokymosi centras (su galimybe savarankiškai mokytis 7 kalbų) ir interaktyvi Šeimų erdvė, bibliotekos pristatys skirtingoms kartoms vienyti skirtas programas „Mokytis vieniems iš kitų“ ir „Šeimos bendrauja ir mokosi“.

Projekto dėka yra skatinamas naujas požiūris į skirtingų kartų bibliotekos lankytojus ir jų tarpusavio ryšius, per savitarnos paslaugas pagerintas bibliotekos teikiamų paslaugų efektyvumas, įdiegti nauji inovatyvūs sprendimai bei užmegztas glaudesnis tarpvalstybinis bibliotekų bendradarbiavimas.

Gegužės mėnesį projekto partneriai patirties sėmėsi penkiuose Helsinkio miesto bibliotekos filialuose (Rikhardinkatu, Maunula, Tapanila, Iso Omena ir Suomenlinna bei Helsinkio universiteto bibliotekoje). Svečiai iš Lietuvos ir Latvijos susipažino su Helsinkio bibliotekų vykdoma veikla, teikiamomis paslaugomis, aktualijomis ir technologinėmis naujovėmis.

Spalio mėnesį projekto partneriai apsilankė Prancūzijoje, Rueil-Malmaison mediatekoje ir Prancūzijos nacionalinėje bibliotekoje, kur susipažino, kaip aktyviai bendradarbiaujama su mokyklomis ir darželiais, kokios iniciatyvos ir projektai vykdomi, kaip savo veiklas vysto socialiniuose tinkluose.

Projekto metu buvo suorganizuotos 3 patirties mainų dirbtuvės Jelgavos, Liepojos ir Šiaulių bibliotekose, kur kiekviena projekto partnerė pristatė savo bibliotekos vykdomas iniciatyvas, projektus, kitą veiklą, dalyvavo kūrybinėse edukacijose, sprendė vykdomo Interreg projekto klausimus, dalinosi patirtimi.

Rugsėjo mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K, Korsako g. 10) įkurtame Užsienio kalbų mokymosi centre vyko nemokami savarankiškos užsienio kalbų mokymosi programos „EuroTalk Interactive“ (7 užsienio kalbos: latvių, anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų, italų, 6 lygiai) naudojimosi kursai šeimoms.  Per keturias dienas programos „EuroTalk Interactive“ naudojimosi kursuose apsilankė apie 40 iš anksto užsiregistravusių šeimų.

Taip pat Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka suorganizavo du renginius „Biblioteka išeina į miestą“, kuriuose visuomenė galėjo išbandyti vykdomo projekto veiklas: Šeimų erdvėje esančius šviečiančius molbertus ir smėlio staliukus bei galimybe Užsienio kalbų mokymosi centre savarankiškai mokytis net 7 užsienio kalbų. Lankytojai žavėjosi išbandytomis naujomis veiklomis ir žadėjo būtinai apsilankyti bibliotekoje.

Spalio mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko šeimoms skirtas renginys „Saldi šeimos diena bibliotekoje“, kurio metu šeimos žaidė, klausėsi dainelių, smaližiavo. Mažieji renginio dalyviai smagiai leido laiką Šeimos erdvėje, o tėveliai užsuko į Užsienio kalbų centrą, susipažinti su savarankiško užsienio kalbų mokymosi programa „EuroTalk Interactive“. Galima pasidžiaugti, kad Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos suorganizuotas renginys „Saldi šeimos diena bibliotekoje“ sukvietė šeimas, kurios galėjo smagiai leisti laiką kartu. Vakaro metu netrūko šypsenų, juoko, žaidimų ir saldumynų.

Projektą įgyvendina Jelgavos miesto biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ir Liepojos centrinė mokslinė biblioteka. Visas projekto biudžetas - 585 262,94 Eur., Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas 497 473,48 Eur. Projektas truks 22 mėnesius - nuo 2017 m. gegužės 1d. iki 2019 m. vasario 28 d.

Daugiau informacijos apie programą www.latlit.eu

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.