,,Varsos“ filiale – renginys, skirtas tėvo Stanislovo metams

2018 10 23

 „Atjautos ir meilės šviesa“, – taip pavadinome susitikimą apie žmogiškąjį dvasingumą. Tėvo Stanislovo, neeilinio žmogaus, gyvenimas simboliškai sutampa su Valstybės šimtmečiu bei popiežiaus Pranciškaus viešnage Lietuvoje.

Tėvas Stanislovas – ,,mažutėlių tarnas“, ne vienam padėjęs pakilti ir savo pamoksluose skatinęs nepasiduoti. Šis kapucinų vienuolis – antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, platinęs draudžiamą spaudą bei nuteistas dešimčiai metų lagerio. Kovojęs prieš represines struktūras, gelbėjęs žydus. Jo veikla – nemenkas indėlis į Lietuvos visuomeninį-kultūrinį gyvenimą: išskirtiniai pamokslai, pažintinės stovyklos Paberžėje bei lig šiol vykstantys tarptautiniai Paberžės muzikos festivaliai.

Tėvas Stanislovas yra pelnęs nemenkus valstybės įvertinimus. Šįmet jo gimtajame Radviliškyje atidengta memorialinė lenta.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filiale (Vilniaus g. 38D) renginio metu kalbėjome apie Tėvo Stanislovo vykdytą savanorystės misiją, kurią tęsia ir šiuolaikiniai kunigai (Kęstutis Dvareckas, Algirdas Toliatas).

Su Šiaulių Profesinio rengimo centro moksleiviais (mokytoja Asta Švedienė) diskutuota, ar šiuolaikinio pasaulio širdys dar atviros gėriui. Mokytoja dalijosi prisiminimais iš vasaros stovyklos, kur iš arti kelias savaites teko matyti šį žmogų. Buvusi mokytoja Ona Staškuvienė pasakojo, kaip prieš daugelį metų susitiko su šiuo vienuoliu (1992 m. straipsnis miesto laikraštyje).

Visoms trims dalyvavusioms mokytojoms teko matyt ar pažinti šį žmogų. Mokytojai Irenai Pelanienei, ko gero, labiausiai, nes jos gimtinė – taip pat Paberžė.

Renginio metu peržiūrėjome I. Pelanienės parengtą stendinį pranešimą.

 

 

  

GALERIJA