Helouvyno kaukių dirbtuvės bibliotekoje

2018 10 22

Helovinas (dar užrašoma Helouvynas, Helovyna,) − šventė, vykstanti spalio 31 d. JAV šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „Pokštas arba saldainis“.

Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. Helouvymo tradicijos atkeliauja ir į Lietuvą, vis daugiau žmonių mini šią šventę.

Šia proga, spalio 22 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo 2-os klasės mokiniai lydimi Virginijos Tunikaitytės. Į biblioteką vaikai atėjo pasigaminti kaukių, skirtų Helouvinui. Mokiniai puikiai žino šią dieną, jos tradicijas. Paklausti, ką sako vaikai, kai prašo saldainių, visi žinojo atsakymą – „Pokštas arba saldainis“.

Taigi, antrokai kūrybingai praleido laiką bibliotekoje, pasigamino tikrai labai „baisių“ kaukių bei laukia artėjančios šventės.