Spalvinga piešimo edukacija ir pramogos Šeimų erdvėje

2018 10 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įsikūrusi Šeimų erdvė kviečia vaikus, šeimas įdomiai, turiningai, kūrybingai leisti laisvalaikį. Vienas iš siūlomų užsiėmimų – spalvinga piešimo edukacija, sulaukianti tiek vaikų, tiek suaugusių didelio susidomėjimo.

Spalio 10–11 dienomis šią veiklą išbandė Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ „Riešutėlių“ grupės vaikai (auklėtojos Žydrūnė Baltrukėnienė, Danutė Gravers), Gytarių progimnazijos 2a klasės (mokytoja Jolanta Zelentienė), 2b klasės (mokytoja Ilona Kartočienė) mokiniai, Dainų progimnazijos 6a klasės (mokytoja Erika Janušienė) mokiniai.

Šeimų erdvėje netrūko spalvų – vaikai kūrė žaismingus piešinėlius ant šviečiančių stiklo molbertų, magiškų smėlio ir šviesos spalvų staliukų, interaktyvaus stalo. Ši meninė terapija ugdo kūrybiškumą, atpalaiduoja, mažina stresą. O smagiausia, kad šia įtraukiančia veikla galima užsiimti vėl ir vėl – piešinėlis lengvai nutrinamas ir piešiamas iš naujo.

Susitikimo pabaigoje vaikai galėjo išbandyti ir kitas Šeimų erdvėje siūlomas pramogas – visi draugiškai sužaidė Xbox žaidimo-boulingo turnyrą, išbandė biliardo, futbolo, oro ritulio žaidimus. Visi lankytojai vieningai patvirtino, kad čia labai smagi, įdomi vieta užsiimti kūrybine, pramogine veikla.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.