„Spindulio“ filiale – pažintis su rašytoju Otfrydu Proisleriu

2018 10 11

Otfrydas Proisleris (vok. Otfried Preußler; ) – vienas žymiausių Vokietijos vaikų rašytojų, savo knygomis pripažinimą pelnęs ne tik savo, bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Rašytojas, garsus visame pasaulyje savo knygomis „Raganiukė“, „Vaiduokliukas“, „Mažasis vandenis“, „Plėšikas Hocenplocas“, „Krabatas arba treji metai užburtame malūne“ ir daugeliu kitų (iš viso parašė 32 knygas vaikams).

Nors kai kurioms jo knygoms jau daugiau nei penkiasdešimt metų, jos ir šiandien džiugina skaitytojus lygiai taip pat kaip ir prieš kelis dešimtmečius.

Pagal jo knygas visame pasaulyje kuriami filmai ir statomi spektakliai, o 1997 m. įkurto „Raganiukės“ teatro pavadinimą nulėmė būtent O. Proislerio knygos personažas, nešantis pasauliui gėrį, šviesą ir teisingumą.

Kad tai tiesa, įsitikinome ir mes, Spindulio bibliotekos (Spindulio g. 5) darbuotojos, spalio 9 d. pakvietusios P. Avižonio regos centro priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinius, lydimus pedagogės Palmiros Vasiliauskienės į parodos „Rašymas vaikams man teikia begalinį džiaugsmą“ pristatymą. Vaikams papasakojome apie rašytoją ir jo knygas, visi noriai atsakinėjo į klausimus apie O. Proislerio knygų herojus ir piešė jų iliustracijas.

Vaikams labai patinka knygų „Herbė su didele skrybėle“ ir „Herbė ir jo draugas Cvotelis“ pagrindiniai knygos veikėjai, todėl ateidami į šį renginį atsinešė ir Herbės namelį su įvairomis džiovintomis žolelėmis. Norintys jį pamatyti galite apsilankyti mūsų bibliotekoje.

Paroda veiks iki lapkričio 2 dienos.