Radijo eteryje – apie projektą „Jaunoji karta / Kūrybinės interpretacijos“

2018 10 09

Rugsėjo 18 ir spalio 3 dienomis Saulės radijuje buvo pristatytas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) vykdomas projektas „Jaunoji karta / Kūrybinės interpretacijos“, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Tiesioginio eterio metu „Spindulio“ filialo vedėja Romualda Dovydaitienė klausytojams papasakojo, kad projektu siekiama skatinti vaikų skaitymo motyvaciją pasitelkiant įvairias kūrybines priemones, lavinamas vaikų kūrybiškumas, vaizduotė, saviraiška, socializacija. Savo įspūdžius, jausmus apie perskaitytą knygą vaikai gali išreikšti per kūrybą: iš įvairių medžiagų (popieriaus, medžiagos, medinių šaukštų ir pan.) kuriamos netradicinės lėlės – knygų personažai, kurie vėliau bus panaudojami kilnojamam lėlių teatrui. Darželių ugdytiniams, mokiniams, socialiai atskirtų grupių vaikams bus rodomi vaidinimai. Greta kilnojamojo lėlių teatro planuojama sukurti personažą Skaituoliuką, kuris lankytųsi įvairiose Šiaulių ugdymo įstaigose ir kviestų vaikus dalyvauti edukaciniuose netradicinių lėlių gamybos užsiėmimuose. Šia lėlių gaminimo edukacija kartu siekiama padėti integruoti į visuomenę ir socialinę atskirtį patiriančius vaikus.

Šiuo metu projektas jau įsibėgėjo. Pasak R. Dovydaitienės, filialas jau turi keletą sukurtų knygų personažų: tai lėlės, pagamintos iš popieriaus, lazdelių ir kt. medžiagų. Norintieji dar gali prisijungti prie projekto veiklos.

Projekto „Jaunoji karta / Kūrybinės interpretacijos“ pristatymą radijo laidoje galite paklausyti paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=59cA2Wd2wE0&feature=youtu.be.

Plačiau apie „Spindulio“ filialo vykdomas veiklas galima sužinoti socialinio tinklo Facebook paskyrose:

www.facebook.com/Šiaulių-miesto-savivaldybės-viešoji-biblioteka

www.facebook.com/Spindulio biblioteka