Paminėta Pasaulinė gyvūnų diena

2018 10 08

1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų.   „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20) renginyje „Jie mūsų draugai“ dalyvavo „Juventos“ 3c klasės mokiniai lydimi mokytojos Rimos Vasiliauskienės.

Mokiniai susitiko su tautodailininku, tradicinių kaukių drožėju, Šiaulių žemaičių folkloro ansamblio „Auda“ nariu, Šiaulių etnokultūros draugijos nariu Sauliumi Tamuliu. Jis augina kalbančią Žako papūgą vardu Albiniukas. S. Tamulis papasakojo, kaip įsigijo Žako papūgą, kodėl pasirinko būtent tokios rūšies. Svečias parodė vaizdo įrašus, kuriuose papūga Albiniukas traukia patriotines dainas, pasisveikina, prisistato, guodžiasi, kad jam šaltoka. Albiniukas žaidžia ne tik su šeimininku, jis noriai išdykauja su Džeko Raselo terjerų veislės šuniu Miksu, kuris taip pat yra Sauliaus Tamulio augintinis.

Trečiokai ne tik klausėsi įdomaus pasakojimo, jie atsinešė augintinių nuotraukas, trumpai papasakojo apie savo globotinius.

GALERIJA