Bibliotekos savanorės Anos savaitė Vaikų literatūros skyriuje

2018 10 05

Bibliotekos savanorė Anna Kidalova iš Ukrainos įvairias edukacijas suaugusiems ir vaikams pasiūlė Vaikų literatūros skyriui (Gvazdikų takas 8). Pirmąją užsiėmimų dieną buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, tad į biblioteką susirinkusiems senjorams Anna papasakojo apie savo gimtąją šalį, jos kultūrą, tradicijas, lankytinas vietas stereotipus ir dabartinę politinę situaciją.

Antrąją dieną Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Gegužių progimnazijos ketvirtokai, kuriuos atlydėjo mokytoja Lina Lušienė. Mokiniai, bendraudami su savanore, turėjo galimybę lavinti anglų kalbos įgūdžius. Buvo draugiškai diskutuojama apie meną, vaizduotę, veiklas, kuriomis vaikai labiausiai domisi. Susitikimo pabaigoje Anna vaikams išdalino pačios sukurtus spalvinimo lapus, kuriuos mokiniai galėjo spalvinti pasitelkdami savo vaizduotę ir kūrybiškumą.

Trečiąją viešnagės dieną Gegužių progimnazijos mokytoja L. Lušienė atlydėjo trečiokus. Savanorė vaikams pristatė pačios išleistą knygą ir pasidalino savo patirtimi, iš kur semiasi įkvėpimo kūrybai. Vėliau vaikai pasitelkdami vaizduotę ir kūrybiškumą spalvino Annos sukurtus piešinius.

Paskutiniąją užsiėmimų dieną savanorė Anna Gegužių progimnazijos pirmokams, atlydėtiems mokytojos Aušros Lučinskienės, ne tik pristatė savo sukurtą knygą, bet ir kelis žaidimus, skatinančius kūrybiškumą: vaikai klaidžiojo po labirintą ar kūrė paveikslėlius sujungdami ant popieriaus taškus. Tą pačią dieną į biblioteką užsuko ir vaikų darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai (auklėtoja Edita Silvanavičienė), kurie kartu su Anna savo pirštukais piešė povandeninį gyvūnijos pasaulį. Vaikai džiaugiasi galėdami taip laisvai ir nevaržomai reikšti savo kūrybiškumą.

Kelios dienos, praleistos kartu su savanore Anna, suaugusiems suteikė naujų žinių apie Ukrainą, o vaikus skatino kurti, išlaisvinti savo vaizduotę, domėtis menu bei tobulinti savo anglų kalbos žinias.