Pirmojo bilieto šventė Rėkyvos bibliotekoje

2018 10 02

Spalio 1-oji diena įsimins visiems 1 a ir 1 b Šiaulių Rėkyvos progimnazijos pirmokams, kadangi šią dieną jie tapo oficialūs Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai.

Į Rėkyvos biblioteką (Energetikų g. 7) pirmokai atvyko lydimi Ingos Grigelienės ir Rūtos Dambrauskienės. Visų pirma, vaikų buvo paklausta, ką galima veikti bibliotekoje? Pasirodo, vaikai puikiai žino, ką čia galima nuveikti: ne tik skaityti knygas, bet ir naudotis kompiuteriu ir kitaip leisti laisvalaikį.

Mokiniams buvo paaiškinta, kaip reikia elgtis bibliotekoje: knygas reikia grąžinti per mėnesį, norint pasiskolinti knygelę, ją pirmiausia reikia paduoti bibliotekininkei. Kai buvo išaiškintos kai kurios bibliotekos taisyklės, visiems vaikams iškilmingai įteikti skaitytojų bilietai ir diplomai. Po to kiekviena klasė pasidarė savo pirmąją knygą, kurioje vaikai apibraukė savo delną ir užrašė savo vardą, o knygos pavadinimą teko sugalvoti mokytojai.

Po renginio visi pažadėjo, kad būtinai ateis į biblioteką pasiimti knygų bei išmėginti kompiuterių.