„Saulės“ filialo veiklos pristatytos „Sandoros“ progimnazijos priešmokyklinukams

2018 10 01

Rugsėjo 25 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas (K. Korsako g. 10) sulaukė mažųjų svečių – bibliotekoje apsilankė Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG2) vaikai, lydimi mokytojos Gintarės Vitkuvienės. Bibliotekos darbuotoja vaikams aprodė vaikų abonementą – vaikai stebėjosi kiek čia daug įvairių, įdomių, spalvingų knygų.

Mažieji galėjo patys pasijusti bibliotekininkais ir pabandyti išduoti knygelę skaitytojui.

Tačiau biblioteka – ne tik daugybės knygų vieta. Kartu čia galima ir pramogauti, kurti, mokytis. Viena iš tokių vietų – Šeimų erdvė, kuri buvo pristatyta ir mažiesiems svečiams. Vaikus domino viską išbandyti: piešti, žaisti, o kartu ir mokytis ant interaktyvaus stalo, kurti spalvingus piešinėlius ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų, išbandyti sporto, mokomuosius Xbox žaidimus. Ikimokyklinukai taip susižavėjo šiais užsiėmimais, kad norėjo bibliotekoje pasilikti kuo ilgiau. Džiugu, kad bibliotekoje vykdomos veiklos sulaukia vis daugiau smalsių lankytojų.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.