„Rėkyvos lobių“ leidosi ieškoti senjorai

2018 09 27

Artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, rugsėjo 26 dieną į Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) susirinko Rėkyvos senjorų klubas. Ta proga senjorai buvo pakviesti išmėginti interaktyvų žaidimą „Rėkyvos lobių paieška“, kuris yra skirtas geriau pažinti įžymias mikrorajono vietas.

Žaidimas vyksta naudojantis planšetiniu kompiureriu: jame yra suvesti žymiausi Rėkyvos mirkrorajono kultūros, jaunimo susibūrimo bei istoriniai objektai: Bajoro karpio skulptūra, kapinaitės, mokykla, koplytėlė, zuikinė, Grabavičiaus kalnas, Antano Kairaičio akmuo bei, žinoma, biblioteka. Paspaudus ant tam tikro objekto, programėlė parodo atstumą iki jo bei visą informaciją.

Senjorai labai maloniai nustebino, parodę savo lobį: Lietuvos 1000-mečio minėjimo proga, 2009 metais, jie pasodino 1000-mečio ąžuolą, kurio pašventinti pakvietė kleboną Donatą Grabažį, taigi aplankėme ir senjorų rankomis pasodintą lobį.

Tačiau dėl prastų oro sąlygų ir prasidėjusio lietaus, neaplankėme visų objektų, buvo nukeliauta iki bajoro Karpio skulptūros, kurią pastatė Vilius Puronas kartu su studentais, o po to keliavome į kitą objektą – biblioteką. Ten visi susirinkę aptarė Rėkyvos mikrorajono įžymias vietas ir diskutavo, ko dar trūksta šiam mikrorajonui. Renginio pabaigoje buvo nuspręsta, kad pats didžiausias lobis yra bibliotekos skaitytojai bei, žinoma, senjorai.

Taigi, Rėkyvos filialas sveikina visus senjorus su artėjančia švente, bei džiaugiasi, kad mikrorajonas turi tokią aktyvią senjorų bendruomenę!