Europos kalbų diena paminėta Užsienio kalbų mokymosi centre

2018 09 27

Rugsėjo 26 -ąją visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną. Jos tikslas – puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę ir paskatinti mokytis įvairių kalbų. Ši diena buvo paminėta užsienio kalbų mokymosi centre (K. Korsako 10), kur lankėsi ŠU gimnazijos pirmokai su savo mokytojomis Egidija Jasevičiene, Reda Jančiauskiene, Dalia Baranauskiene, Virgilija Vasiliauskiene ir Aurelija Alijošiene. Aptarę, kodėl svarbu ypač mūsų laikais mokėti daugiau kalbų, ne vien savo gimtąją kalbą, moksleiviai sužinojo apie galimybę čia mokytis 7 Europos kalbų.

Šio centro darbuotoja Danutė Meškaitė supažindino moksleivius su „Eurotalk“ programa, leidžiančia mokytis kalbų šešiais lygiais. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti programą, pasirinkti, kokia kalbą jie norėtų išmokti.

Moksleiviai pasidalino į dvi grupes. Kol viena grupė moksleivių atlikinėjo rusų kalbos užduotis, lenktyniavo tarpusavyje dėl geriausių rezultatų, kitos grupės moksleiviai galėjo pasimokyti labiausiai patinkančios kalbos. Paskui grupės apsikeitė vietomis. Daugiausiai taškų surinkę moksleiviai buvo apdovanoti.

Ši pažintis su užsienio kalbų mokymosi centru atvėrė mokiniams ir mokytojams naujas galimybes, ir tikimės, kad tai juos paskatins čia apsilankyti dar ne vieną kartą.

Užsienio kalbų mokymosi centras įkurtas įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.