Trečiokai prisimena pirmąją lietuvišką knygelę vaikams

2018 09 25

Knygos mylėtojai, Stasio Šalkauskio gimnazijos trečiųjų klasių mokiniai, rugsėjo 25 dieną rinkosi į „Šaltinėlio" biblioteką paminėti Motiejaus Valančiaus, Žemaičių vyskupo, sukurtos „Vaikų knygelės" 150 metų sukaktį. Mokiniai nustėro - dar likę 13 Lietuvos ir užsienio bibliotekose 1868 m. leistų „Vaikų knygelės" egzempliorių.

Visus sudomino virtualus apsilankymas Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje. Jomantės (3d), Gabrielės ir Augustės (3b) iš „Vaikų knygelės" skaitytos ištraukos žemaitiškai ne vieną sužavėjo, o Robertos, Martos, Aistės, Kornelijos (3b) ir Martyno (3a) pristatyti pranešimai apie M. Valančiaus daugiasluoksnę veiklą, knygos aktualumą, kaip teigė trečiokai, ne vieną privers dar labiau pasidomėti iškilaus visuomenės veikėjo, Lietuvos blaivintojo, tautos švietėjo, rašytojo, istoriko gyvenimo puslapiais.

Trečiokus į rankas paimti M. Valančiaus „Vaikų knygelę" paskatino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Inga Martinkutė ir Rita Mikučiauskienė.