Paskaita tėvams apie vaikų auklėjimą

2018 09 21

Vykdant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Kartu-augti smagu“, rugsėjo 20 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko paskaita „Laimingi vaikai – laimingi ir Jūs“. Šiaulių universiteto dėstytoja dr. Vaida Aleknavičiūtė-Ablonskė dalijosi savo asmenine patirtimi, kaip užauginti smalsų, drąsų, kūrybingą ir atsakingą vaiką.

Lektorė, dviejų vaikų mama, turi tikslą užauginti savo vaikus laimingais ir aktyviais visuomenės piliečiais. Kaip to pasiekti, didele dalimi priklauso nuo tėvų. Pranešime ji apžvelgė pagrindinius auklėjimo metodus, pateikė konkrečių pavyzdžių, dalinosi savo atradimais.

Norint, kad vaikas užaugtų laimingas, nuo mažens jis turi jaustis saugus ir svarbus šeimoje. Jį reikia mokyti optimizmo, kuris gerina ne tik psichinę, bet ir fizinę sveikatą. Kiekvienoje situacijoje reikia ieškoti pozityvių dalykų, negailėti pagyrimų. Pranešėja skatino draudimus keisti siūlymu, dažniau leisti vaikui pasirinkti pačiam, rodyti rūpestį ir užuojautą. Svarbiausia – surasti laiko savo vaikams ir tą laiką praleisti kokybiškai, nuoširdžiai džiaugtis bendra veikla, kuo daugiau kalbėtis.

     Susitikimo pabaigoje specialistė atsakė į mamyčių užduotus klausimus. Vyko nuoširdus pokalbis-disputas, nes mamoms svarbiausia – laimingi vaikai.

GALERIJA