Su Šeimų erdvės veiklomis susipažino mažieji bibliotekos lankytojai

2018 09 14

Rugsėjo 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įsikūrusioje Šeimų erdvėje lankėsi mažieji svečiai – Gytarių progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių (PUG1 ir PUG2) vaikai, lydimi mokytojų Laimos Paulauskienės ir Aldonos Bilevičienės.

Šeimų erdvės darbuotoja supažindino vaikus su „Saulės“ filiale vykdomomis veiklomis. Vaikai buvo sužavėti, kiek daug įvairių užsiėmimų, žaidimų galima rasti naujai įsikūrusioje Šeimų erdvėje. Mažieji noriai atlikinėjo intelektualias užduotis, žaidė mokomuosius žaidimus ant interaktyvaus stalo, kuris atlieka ne tik pramoginę, bet ir mokomąją funkciją. Vaikai pasinėrė ir į meno terapiją piešdami ant šviečiančių stiklo molbertų, kurdami paveikslėlius ant smėlio bei šviesos spalvų staliukų – šie užsiėmimai atpalaiduoja, ramina. Visus traukė išbandyti Xbox žaidimus, kuriuos žaisdami vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet kartu mokosi kalbų, ugdo reakciją, strateginį mąstymą. Kadangi liko dar nemažai neišbandytų žaidimų, užsiėmimų, atsisveikinome iki kitų linksmų susitikimų.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.