Biblioteka vėl išėjo į miestą: žavėjo ir džiugino „Žaidimo parko“ lankytojus savo veiklomis

2018 09 10

Rugsėjo 7 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kaip ir kasmet dalyvavo masinėje Šiaulių dienų eisenoje. Šių metų miesto šventės šūkis – „Ateitis mūsų“, tad į oranžinę bibliotekos eiseną įsijungė ir vaikai – juk kokia ateitis be mažųjų skaitytojų, kurie galbūt ateityje taps didžiais atradėjais, kūrėjais, garsinančiais Lietuvą ir Šiaulius?! Ir biblioteka išėjo į miestą ne tik dalyvauti eisenoje, bet ir „Žaidimų parke“ pasidalinti savo inovatyviomis ir įdomiomis veiklomis su šiauliečiais ir miesto svečiais.

Prie Šiaulių arenos pastatytame stikliniame kupole biblioteka pristatė savo veiklas ir paslaugas: Komiksų centrą, Šeimų erdvę ir Užsienio kalbų mokymosi centrą. Tai, kas dar neišmėginta, nematyta, žadina smalsumą ir traukia dėmesį. Tad vaikai ir netgi suaugusieji piešė ant šviečiančių stiklinių molbertų, smėlio staliukų, išmėgino magnetinio labirinto klaidumą, kūrė žaismingus komiksus ir stebėjosi, ką galima atspausdinti 3D spausdintuvu. Lankytojai žavėjosi išbandytomis naujomis veiklomis ir žadėjo būtinai apsilankyti bibliotekoje.

Kaip jau įprasta, daug dėmesio sulaukė veidukų piešimas. Mažieji „Žaidimų parko“ lankytojai kantriai laukė eilėje, kad bibliotekos dailininkė Dalia ir savanorė Anna papuoštų jų veidukus trokštamu piešinėliu.

„Žaidimų parke“ bibliotekos veiklos buvo organizuojamos įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Tad norint parodyti, kad bibliotekoje „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įkurtame Užsienio kalbų mokymosi centre net 7 užsienio kalbų (rusų, anglų, vokiečių, ispanų, italų, prancūzų, latvių) galima mokytis ne tik nemokamai, bet įdomiai, žaismingai ir smagiai, lankytojai buvo kviečiami sudalyvauti nuotaikingame žaidime „Balionų smiginis“. Kiekviename balione buvo paslėptas 1 žodis užsienio kalba, kurią galima mokytis įkurtoje erdvėje. Žaidėjai turėjo ne tik atspėti, kokia tai kalba, bet ir pamėginti išversti žodį į lietuvių kalbą. Įveikusieji užduotį buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

unnamed

 

GALERIJA