„Tautinio Nepriklausomybės Šaliko mezgimas“ vyko bibliotekoje

2018 09 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės įsijungė į pilietinę iniciatyvą „Tautinio Nepriklausomybės Šaliko mezgimas“. Šios iniciatyvos organizatoriai – Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centro Geležių padalinys, unikalios idėjos sumanytoja – mokytoja Jovita Barolienė, kuri su įspūdingo dydžio į kamuolį suvyniotu šaliku važinėja po įvairius Lietuvos kampelius, kviesdama minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį bendrauti, vienytis.

Šalikas, pradėtas megzti Geležių miestelio bendruomenės, keliaudamas iš vienų namų į kitus pasiekė ne tik Panevėžio regioną, bet ir kitus Lietuvos mietus bei miestelius. Šiuo metu šaliko ilgis yra arti kilometro. Šilti susibūrimai, pokalbiai, prisilietimas prie mezginio ne vieną sujaudino, iššaukė slypintį pilietiškumo jausmą. Bibliotekoje šį mezgimo procesą kiekvienas dalyvis priėmė labai nuoširdžiai ir atsakingai.

Renginio metu skambėjo poetų dedikacijos Šiauliams, kurias skaitė Simono Daukanto gimnazijos moksleivės Gabija ir Valentina bei jų lietuvių kalbos mokytoja Angelė Bražaitė. Savo kūrybos poeziją taip pat skaitė ir literatės Birutė Kriščiūnaitė bei Ligita Bairamova. Renginį paįvairino mokytojos A. Bražaitės paruošta vaizdinė medžiaga.

Po renginio kamuolys vėl „išriedėjo“ į Panevėžį, kur toliau tęs savo kelionę, o mums atminčiai liko suvenyras – mažas šaliko kamuoliukas, renginio šiluma širdyse ir akimirkos nuotraukose.