Atvirų durų diena pradinukams „Aido“ filiale

2018 09 10

Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara. Į mokyklų duris pasibeldė rugsėjis. Biblioteka taip pat prisipildė vaikiško šurmulio. Juk knyga skatina vaikus tobulėti, atrasti ir išmokti kažko naujo. Knygų teikiama nauda yra neišmatuojama. Knygelės – tai tarsi akelės į platųjį pasaulį. Rugsėjo 7 dieną „Aido“ filiale (Aido g. 27) vyko atvirų durų diena pradinukams.

Lankėsi „Saulės“ pradinės 4b klasės mokiniai, Dainų progimnazijos 1c ir 1e klasių vaikai, lydimi savo mokytojų ir tėvelių. Apsilankymo tikslas – skaityti, išmokti gerbti ir tausoti knygą. Draugystė su knyga prasideda bibliotekoje. Pradinukai susipažino su bibliotekos aplinka, jos paskirtimi. Skaitykloje vaikai vartė spalvingas knygas bei žurnalus. Pirmokai sužinojo, kaip tapti skaitytoju, kaip iš bibliotekos pasiimti knygas, paaiškinta leidinių grąžinimo ir pratęsimo tvarka. Pristatytos naujai gautos knygos. Ketvirtokai mokėsi, kaip teisingai atiduoti knygas į leidinių grąžinimo dėžę. Knygas grąžinti galima net neužsukus į biblioteką.

Vaikai buvo be galo smalsūs ir žingeidūs. Jie pamatė, kad bibliotekoje yra ne tik knygų, bet ir kompiuterių, vaikiškų žurnalų, įvairių stalo žaidimų. Visus pakvietėme lankytis bibliotekoje ir tapti aktyviais skaitytojais. Juk biblioteka – tai vartai į knygų pasaulį.