Biblioteka išėjo į miestą: parodoje „Tavo PIN KODAS“ kvietė bendrauti, mokytis ir pramogauti!

2018 09 07

Šiaulių dienos – visų šiauliečių ir miesto svečių laukiama šventė, kurioje netrūksta pramogų ir įvairų veiklų. Rugsėjo 6 dieną Šiaulių arenoje (Jono Jablonskio g. 16) vyko paroda „Tavo PIN KODAS“. Tai Šiaulių dienoms skirtas renginys, kur susiburia įvairios miesto įmonės ir organizacijos, norinčios supažindinti parodos lankytojus su savo veiklomis ir paslaugomis.

Šiemet parodoje Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka taip pat sulaukė didelio susidomėjimo – parodos lankytojus žavėjo spalvingumas, žaismingumas ir įvairios siūlomos veiklos. Bibliotekos draugiškieji miško žvėreliai – zuikis ir lapė – bei išmintingoji pelėda kvietė parodos lankytojus pramogauti ir žaismingai mokytis. Kiekvienas, užsukęs į bibliotekos kiemelį, galėjo išbandyti savo taiklumą ir išmokti net 7 (rusų, anglų, vokiečių, ispanų, italų, prancūzų, latvių) kalbų žodžių, žaidžiant balionų smiginį, piešti ant šviečiančių molbertų, ir šviečiančių smėlio staliukų ar paklaidžioti po magnetinį labirintą. Fantastikos mėgėjai pasitelkę fantaziją ir išmonę kūrė įvairius komiksus bei domėjosi, ką galima atspausdinti 3D spausdintuvu. Visas šias veiklas ir daugybę kitų inovatyvių veiklų visada galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Vaikams, išbandžiusiems smagiąsias bibliotekos pramogas, buvo piešiami įvairūs piešinėliai ant veidukų – kaip ir kasmet, norinčiųjų netrūko, kiekvienas kantriai laukė eilėje, kad pasipuoštų norimu piešinėliu. Taip pat bibliotekos kiemelio lankytojai buvo vaišinami saldainiais.

„Kiek nuostabių veiklų galima rasti bibliotekoje!“ – stebėjosi vieni parodos lankytojai. „Ar tikrai bibliotekoje pramogauti ir užsienio kalbų galima mokytis nemokamai?“ – negalėjo patikėti kiti. Taip! Šiandien bibliotekoje kiekvienas lankytojas – ir suaugęs, ir vaikas – gali rasti tai, kas įdomu, smagu ir naudinga!

Parodos „Tavo PIN KODAS“ metu veiklos buvo organizuojamos įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Tad visi parodos lankytojai, išbandę parodoje siūlytas veiklas, jas gali išbandyti ir Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) įkurtame Užsienio kalbų mokymosi centre, Šeimų erdvėje ir Komiksų centre.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

unnamed

GALERIJA