Baigiasi vasara, baigiasi ir smagusis „Skaitymo iššūkis“

2018 08 31

Nubėga vasara modama šiltais saulės spinduliais, ir gaivindama lietumi, atkeliauja raunoskruostis spalvingasis rugsėjis. Baigiasi nerūpestingi džiaugsmai, baigiasi ir daug skaitytojų dėmesio sulaukęs „Skaitymo iššūkis“.

Šiemet jame dalyvavo net 7 Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialai: „Spindulio“, „Aido“, „Šaltinėlio“, „Saulės“, „Varsos“, Rėkyvos ir Skaitytojų aptarnavimo skyrius. Labai džiugu, kad bibliotekos lankytojai mielai vasaros dienas leido skaitydami knygas. Žinoma, daugiausia iššūkyje dalyvavo vaikai. Iš daugiau nei 50 iššūkio dalyvių net 48 buvo vaikai nuo 8 iki 14 metų. Vis dėlto šiemet iš visų dalyvavusiųjų „Skaitymo iššūkio“ užduotis (jos buvo 5) įveikė mažiau nei pusė – 20 dalyvių. Žinoma, aktyviausios buvo mergaitės, jos daugiausia ir įveikė vasaros skaitymo užduotis. Visi įveikusieji iššūkį bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Beje, šiemet jau trečius metus vykusiame „Skaitymo iššūkyje“ buvo galima registruotis internete ir dalyvauti savarankiškai, tad dalyvavusių ir įveikusių vasaros skaitymo iššūkį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų yra kur kas daugiau.

Per šią vasarą daugiau buvo skaitomos tokios knygos kaip Astrida Lindgren „Mes Varnų saloje“, Holly Webb „Smalsi katytė“, Ona Jautakė „Ponia Pelargonija“, Alina Jonaitienė „Smiltė“, Rimantas Kmita ,,Pietinia kronikas“; Dan Brown ,,Kilmė“;  Leila Slimani ,,Lopšinė“, John Flanagan „Žvalgo mokinio“ serijos ir kt.

Taigi, „Skaitymo iššūkis“ – buvo puiki proga turiningai praleisti atostogas, tuo pačiu sudalyvaujant varžytuvėse, taip pat galimybė atrasti dar neskaitytų knygų ir išbandyti naujus žanrus, nes kiekviena užduotis kviečia ieškoti ir bandyti.

Tad sėkmės ne tik skaitymo, bet ir kituose iššūkiuose, kurie padaro gyvenimą įdomesnį ir suteikia ką nors naujo!