Rėkyvos lobių paieška „Aitvarų dienoje“

2018 08 13

2018 m. rugpjūčio 11 dieną prie Rėkyvos ežero vyko Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus organizuota šventė „Aitvarų diena“, kurioje veikė įvairios dirbtuvės, renginyje taip pat dalyvavo ir Rėkyvos biblioteka, organizuodama interaktyvią ekskursiją „Rėkyvos lobių paieška“.

„Rėkyvos lobių paieška“ – tai interaktyvus žaidimas, kuris buvo sukurtas projekto metu. Žaidimo metu, naudojantis planšetėmis ir GPS koordinatėmis, dalyviai buvo kviečiami ieškoti mikrorajono „lobių“ – įžymių ir kultūriškai vertingų vietų. Paspaudus ant norimo objekto programėlė nurodo atstumą iki jo bei informaciją apie tą vietovę. Ekskursijos metu buvo aplankyti 8 objektai : Zuikinė, Grabavičiaus kalnas, Antano Kairaičio akmuo, biblioteka, Karpio skulptūra, kapinaitės, bažnyčia, bei mokykla. Visos šios vietos yra svarbios šiam mikrorajonui, kadangi didžioji jų dalis yra susijusi su čia gyvenusiais bajorais Karpiais, pavyzdžiui, Rėkyvos progimnazija anksčiau buvo jų dvaras.

Džiugu, kad ekskursijos dalyviai neišsigando lietaus, dalinosi gera nuotaika bei energingai ieškojo „Rėkyvos lobių“.