Projekto „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“ baigiamasis renginys Lieporių bibliotekoje

2018 07 13

Liepos 12 d. Lieporių bibliotekoje (Tilžės g. 36) vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos įgyvendinto projekto „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“, remiamo Šiaulių miesto savivaldybės, baigiamasis renginys, į kurį susirinko šiauliečiai, dalyvavę reklaminio vaizdo klipo „Ar skaitymas gali įkvėpti šimtmečio laimėjimams?“ filmavime.

Pristatytas projektas ir jo eiga

Susirinkusieji pirmiausia buvo supažindinti su vykdytu projektu, kokiu tikslu jis vyko, ko siekta šiuo projektu. Taip pat buvo pristatyta ir kita šio projekto dalis – renginys, vykęs liepos 5 d. Šiaulių geležinkelio stotyje (žr. nuorodą). Susirinkusieji galėjo pasigrožėti Bibliografijos-informacijos skyriaus rankdarbių būrelio senjorų pintomis tautiškomis juostelėmis, o aktorė Jūratė Levickaitė paskaitė vieną iš moksleivių eilėraščių, patalpintų didžiuliuose plakatuose (vienas iš plakatų atsigabentas ir į Lieporių biblioteką). Visą šių eilėraščių ekspoziciją iki liepos 20 d. galima pamatyti Šiaulių geležinkelio stotyje (Dubijos g. 44).

Draugiškai diskutuota apie skaitymą

Šio renginio tikslas – paskatinti šiauliečius diskutuoti apie skaitymą, tad buvo padalinti lapeliai su žymių žmonių mintimis apie knygą, skaitymą, skaitytoją. Kiekvienas renginio dalyvis analizavo gautą mintį, diskutavo, ar ši mintis artima ir jam, kokią naudą teikia skaitymas, ką kiekvienas pasisemia iš knygų, kokias knygas renkasi skaityti ir pan. Draugiška diskusija atskleidė, kad į renginį susirinko aistringi knygų mylėtojai branginantys tradicinę, popierinę knygą ir skaitymo teikiamą malonumą, besidžiaugiantys galimybe apsilankyti bibliotekoje ir pabendrauti su bibliotekininku.

Pasidžiaugta reklaminiu klipu

Įpusėjus renginiui, besivaišinant gardžia kava ir arbata, pristatytas Šiaulių mieste filmuotas reklaminis klipas „Ar skaitymas gali įkvėpti šimtmečio laimėjimams?“, kuris birželio 27 – liepos 6 dienomis buvo viešinamas socialiniuose tinkluose, bibliotekos svetainėje, kitose interneto erdvėse bei Šiaulių miesto viešojo transporto autobusuose, per LCD televizorių ekranus. Klipo peržiūra baigta aplodismentais, susirinkusieji, pasijutę herojais, džiaugėsi, galėję dalyvauti šiame filmavime ir tikino, kad mielai dalyvautų ir kituose bibliotekos projektuose.

Renginyje – teigiamos emocijos ir pakili nuotaika

Šiauliuose, pliaupiant liūčiai, tvindančiai miesto gatves, projekto „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“ baigiamasis renginys Lieporių bibliotekoje praėjo šiltai, draugiškai ir pakiliai. Visi dalyviai gavo bibliotekos atminimo dovanėles ir buvo paskatinti dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“ ir būsimuose bibliotekos renginiuose.

Skaityk ne tam, kad prieštarautum ar neigtum, ne tam, kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum.

Šiaulių savivaldybės  Lietuva