Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka spalvotomis eilėmis paminėjo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

2018 07 09

Liepos 5 d. 17 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kvietė šiauliečius Lietuvos Valstybės dienos šventę Liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, paminėti kitaip ir Šiaulių miesto geležinkelio stotyje (Dubijos g. 44)  suorganizavo parodos „Spalvotos eilės Lietuvai... “ pristatymą, kuris buvo rengiamas tęsiant 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „24/3: spalvotos laisvės dienos“ veiklas ir idėjas, kurių metu minint Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, Šiaulių miesto moksleiviai kūrė eiles Lietuvai, o senjorai pynė tautines juosteles, ir kūrybiniai darbai buvo patalpinti Šiaulių miesto maršrutinių autobusų stotelėse reklaminiuose paviljonuose.

Pati paroda surengta įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“.

Skambėjo ir eilės, ir dainos

Renginio vedėja Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Jurgita Januševičiūtė-Taralė renginį pradėjo supažindindama susirinkusiuosius su parodos tikslu ir pagrindiniu akcentu – Šiaulių miesto maršrutinių autobusų stotelėse reklaminiuose paviljonuose buvusiais 118 x 175 cm dydžio plakatais-stendais su Šiaulių miesto moksleivių kurtais eilėraščiais. Parodoje jų buvo eksponuojama 12. Tautiškas Lietuvai dedikuotas moksleivių eiles skaitė „Naisių vasaros teatro“ aktorė Jūratė Levickaitė, kuri kiekvieną eilėraštį savo išraiškingu balsu įpynė į šiltą tautiškumo rūbą. Kaip teigė pati Jūratė, galima nuoširdžiai pasidžiaugti, kad moksleiviai sugeba sukurti tokius stiprius ir jaudinančius eilėraščius, tad ji džiaugiasi turėjusi galimybę juos viešai pristatyti. Gausūs aplodismentai tik patvirtino Jūratės žodžius – susirinkusieji taip pat neliko abejingi skaitytoms eilėms. Išskirtinę šventišką nuotaiką renginyje kūrė ir dainas Lietuvai skyrė Moksleivių namų vaikų pop grupė „POCO a POCO“ ir Lieporių gimnazijos atlikėjai.

Parodoje dalyvavo ir kūrėjai

Parodos pristatyme taip pat dalyvavo eiles Lietuvai sukūrę Šiaulių rajono mokyklos ir Šiaulių progimnazijų moksleiviai ir tautines juosteles pynusios Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus senjorų rankdarbių būrelio narės. Kaip teigė viena iš jaunųjų eilėraščių autorių, džiugu, pamatyti savo eilėraštį, kurį galės skaityti visi, užsukę į Geležinkelio stotį.  Apie senjorų pintas įvairiaspalves juosteles papasakojo tautinių juostelių pynimo užsiėmimo vadovė Alma Mineikytė. Pasak jos, pinti juosteles nėra sunku, tačiau reikia noro, pastangų, spalvų pajautimo, kad būtų galima sukurti tokį rankdarbį. Šiomis juostelėmis renginio metu buvo galima grožėtis ne tik plakatuose, bet ir gyvai – skaitydama moksleivių eilėraščius, jas savo rankose laikė aktorė J. Levickaitė.

Paroda dar lauks lankytojų

Parodos „Spalvotos eilės Lietuvai...“ pristatymas baigėsi Moksleivių namų vaikų pop grupės „POCO a POCO“ ir Lieporių gimnazijos atlikėjų daina, kurią kartu dainavo visi susirinkę bei saldžiomis dovanėlėmis, įteiktomis visiems renginio dalyviams. Nespėjusieji į renginį, Šiaulių Geležinkelio stotyje paroda galės grožėtis iki liepos 20 d.