Šiaulių bibliotekininkės įsitraukė į kitokią realybę bibliotekoje Klaipėdoje

2018 07 05

Liepos 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 8 darbuotojos buvo pakviestos į Klaipėdą susipažinti su Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja biblioteka ir dalyvauti jos organizuojamojoje „Interaktyvioje bibliotekos palapinėje“.

Apžvalginė ekskursija po bibliotekas

Klaipėdoje iš viso yra 17 bibliotekos padalinių ir šiauliečiai turėjo galimybę apsilankyti trijuose: Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje, Vaikų ir jaunimo skyriuje ir Girulių bibliotekoje. Pirmiausia buvo aplankytas Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyrius, kuriame viešnias iš Šiaulių labai šiltai sutiko Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė, supažindino su skyriaus darbuotojomis, veikla ir atliekamomis funkcijomis. Toliau buvo apsilankyta Vaikų bibliotekoje, kuri sužavėjo savo vykdomomis veiklomis – ypač pačios bibliotekos organizuojamu vasaros skaitymo iššūkiu, kuriame Klaipėdos miesto vaikai labai aktyviai dalyvauja. Galiausiai nuvykta į Girulių biblioteką, kurioje vakare turėjo vykti kultūrinių renginių programos „Pėdink į Girulius“ dalis – dedikacija „Vincas Kudirka – poetas, kompozitorius, svajotojas“, sukviečianti ne tik giruliškius, bet ir klaipėdiečius, miesto svečius bei poilsiautojus.

Naujos edukacijos žavėjo klaipėdiečius

Taip pat Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti jau trečius metus organizuojamojoje ir savaitę trunkančioje „Interaktyvioje bibliotekos palapinėje“ jaukioje Karlskronos aikštėje po atviru dangumi. Klaipėdiečiai, ypač mažieji, turėjo galimybę išbandyti šiauliečių bibliotekininkių atsivežtas įdomybes: šviečiančius smėlio staliukus ir šviečiančius molbertus. Ryškiai papuošta šiauliečių palapinė traukė akį, žadino smalsumą, tad netrūko norinčių išbandyti naujas veiklas. Ypač daug mažųjų dėmesio sulaukė šviečiantys smėlio staliukai, o išbandyti savo piešimo įgūdžius ant šviečiančių molbertų, ryžosi ne tik mažieji palapinės lankytojai, bet ir suaugusieji. Kaip teigė viena klaipėdietė mamytė, tokios pramogos dar nematytos, tad labai smagu išbandyti naują veiklą tiek jai pačiai, tiek jos dukrytei. Kartu su šiauliečiais atvykusi savanorė iš Ukrainos Anna Kidalova piešė įvairiausius ryškiaspalvius piešinukus vaikams ant veidukų. Kiekvienas mažylis galėjo išsirinkti savo trokštamą piešinį ir juo papuošti savo veiduką. Karlskronos aikštėje ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pristatė ateities technologijas: buvo spausdinama 3D spausdintuvu ir modeliuojama, lankytojai galėjo išbandyti hologramų kūrimą, taip pat lenktyniauti skraidyklėmis-dronais.

Geros emocijos ir naudinga patirtis

Darbinga ir karšta diena, praleista Klaipėdoje, šiltas ir nuoširdus susitikimas su kolegomis klaipėdiečiais, žvilgsnis į jūrą ne tik suteikė gerų emocijų, bet ir naudingos patirties, kuri įkvėps naujoms įdėjoms vykdant veiklą Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.