Kūrybinės dirbtuvės „Saldi pasaka“ Vaikų literatūros skyriuje

2018 07 02

Birželio 27 d. vaikų literatūros skyriuje rinkosi pasakų ir saldumynų mėgėjai – vyko kūrybinės dirbtuvės pagal Brolių Grimų pasaką „Jonukas ir Grytutė“. Pasakos – neatsiejama vaikystės dalis, suprantamiausias būdas vaikui pažinti jį supantį pasaulį, suprasti gyvenimo dėsnius, gėrio ir blogio priešpriešą.

Baisių pasakų nėra, būna tik neteisingas jų pateikimo būdas. Vaikas negali įsivaizduoti baisiau negu siekia jo patirtis ir vaizduotė. Vokiečių brolių Jakobo ir Vilhelmo Grimų užrašytos pasakos viso pasaulio vaikams sekamos jau kelis šimtmečius. Šį kartą vaikams pasiūlyta į pasakas pažiūrėti kitaip – per kūrybiškumą. Pasirinkta pasaka „Jonukas ir Grytutė“, kurią visiems perskaitė bibliotekos skaitytoja Viltė. Vaikams įdomiausia pasakos „Jonukas ir Grytutė“ dalis – raganos gardėsių trobelė iš duonos, apdengta meduoliais, cukriniais langais. Renginio dalyviams pasiūlyta raganos trobelę atkurti gyvai.

Projekto „Kartu – augti smagu“ veiklose dalyvaujančios šeimos su vaikais stebuklingąjį pasakų namelį gamino iš modelino. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo Šiaulių moksleivių namų taikomosios dailės būrelio mokytoja, suaugusiųjų keramikos studijos „Meno tiltai“ įkūrėja ir vadovė, keramikė Laima Andruškevičienė. Pedagogė visiems paaiškino, kaip naudoti ant stalų paruoštas priemones, ir aptarė darbų seką. Buvo padaryti du trobelės ruošiniai iš modelino ir kartono, kad tilptų visi vaikų „kepami“ gardumynai. Sausainių kepimui reikėjo kočėlų, stekų, formelių ir daug darbo pirštukais, o mažesniems vaikučiams ir mamos pagalbos. Minkymas, kočiojimas lavina smulkiąją motoriką ir sensorinius gebėjimus, o bendras darbas gerina socialinius įgūdžius. Daug kruopštumo ir fantazijos pareikalavo sausainių dekoravimas.

Paskutinis etapas – dekoracijų klijavimas prie namelio. Kūrybinio proceso metu visi labai stengėsi, todėl rezultatas išėjo puikus. Ne vienam norėjosi atsilaužti gabalėlį stogo ar langinių. Visi meduoliai ir raguoliai ant namelio netilpo, dalį bibliotekoje pagamintų „gardumynų“ vaikai išsinešė namo kaip suvenyrus. Kadangi namelis gamintas iš modelino, visi renginio dalyviai apdovanoti saldumynais.