„Ar skaitymas gali įkvėpti šimtmečio laimėjimams?“ - teiravomės šiauliečių...

2018 06 27

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“, orientuotą į šiauliečius, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojus ir bičiulius, kurie tarsi įkvėpdami į save skaitymo kultūrą ir, tuo pačiu, leisdami skaitymui save įkvėpti tampa šiuolaikinės visuomenės herojais. Siekiant ne tik paskatinti pilietinį sąmoningumą ir istorinę savimonę, bet ir užtikrinti projekto patrauklumą plačiam visuomenės grupių ratui, pasirinkta moderni audiovizualinio meno forma. Tad biblioteka kvietė įvairių kartų ir visuomenės grupių atstovus - bibliotekos skaitytojus - sudalyvauti blic interviu ir atsakyti į klausimą „Ar skaitymas gali įkvėpti šimtmečio laimėjimams?“ Filmuotą medžiagą galite pažiūrėti šioje nuorodoje .

Blic interviu filmavimas vyko birželio pradžioje Šiaulių mieste, pakalbinant 10 šiauliečių: senjores Oną Jonikienę ir Angelę Stumbrienę, studentę Kristiną Vaitekūnaitę, pardavęją Gintarę Liutkienę, buvusią bibliotekos savanorę Simoną Staniulytę, LR Seimo narius Stasį Tumėną ir Arūną Gumuliauską, literatų sekcijos vadovę Birutę Krisčiūnaitę, Naisių vasaros teatro aktorę Jūratę Levickaitę, emigrantę Vitaliją Margevičienę. Bibiotekos bičiulius kalbino Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai Jurgita Januševičiūtė-Taralė, filmavo medijų menininkas Tomas Andrijauskas.

Taip pat, siekiant plačiau skleisti šimtmečio ir skaitymo dvasią, nuo šiandien, 2018 m. birželio 27 d., Šiaulių miesto viešojo transporto autobusuose esančiuose LCD televizorių ekranuose galite pamatyti videokoliažus-reklamas ta pačia tema - „Ar skaitymas gali įkvėpti šimtmečio laimėjimams?“ Tikimės, kad šiauliečiai ir miesto svečiai, kasdien keliaujantys miesto viešuoju transportu, ne tik stebės reklamas, bet ir atras knygos teikiamą dvasinį malonumą, o gal net pasiners į vasaros skaitymo iššūkius, kurie gali įkvėpti ne tik šimtmečio, bet ir asmeniniams laimėjimams.

Taigi nuoširdžiai dėkojame mūsų šiauliečiams, ištikimiems bibliotekos skaitytojams, kurie nepabūgo šios atrakcijos ir mielai sudalyvavo interviu. Džiaugiamės jų nuoširdumu ir gražiomis mintimis!

Liepos 12 d. 16 val. Lieporių filiale (Tilžės g. 36) vyks baigiamasis projekto „Įkvėpti skaityti: šiandienos herojai šimtmečio akivaizdoje“ renginys. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė unnamed  Lietuva