Patirties mainų kelionė į Liepojos biblioteką

2018 06 22

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, kartu su partneriais iš Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos (Latvija), įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, partnerių bibliotekose pradėti organizuoti patirties mainų seminarai.

Birželio 19 dieną įvyko pirmoji patirties mainų kelionė į Liepojos centrinę mokslinę biblioteką. Kiti susitikimai vyks Jelgavos miesto ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosiose bibliotekose.

Susitikimo metu pristatyta Liepojos centrinės mokslinės biblioteka, jos veiklos, seminaro dalyviai supažindinti su bibliotekos RFID apsaugos sistema (elektroniniais vartais) ir jos veikimo principais, aplankyta Liepojos universiteto biblioteka, kurioje pristatyta knygų išdavimo savitarnos įranga. Susitikimo pabaigoje projekto partneriai kartu su gintaro rinkėja, papuošalų kūrėja Ilze Vainovska sudalyvavo linksmoje kūrybinėje veikloje, kurios metu buvo mokomasi rišti įvairius mazgus.

Projekto metu siekiama gerinti bibliotekų efektyvumą ir darbuotojų gebėjimus kokybiškai aptarnauti skirtingų kartų klientus pagal individualius jų poreikius, paskatinti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę ir, pasitelkiant interaktyvias priemones ir edukacinius žaidimus, užtikrinti tikslingą ir produktyvų vaikų susidomėjimą asmeniniu tobulėjimu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Nuotraukos Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ir Jelgavos miesto bibliotekos