„Spindulio“ bibliotekoje mokiniai gamino lėles

2018 06 18

Birželio 15 d. rytą į „Spindulio“ biblioteką rinkosi V. Kudirkos progimnazijos 1–4 klasių mokinių vasaros stovyklos dalyviai, kartus su mokytoja Vaida Milčinauskiene. Jie buvo supažindinti su bibliotekoje 2018 m. vykstančiu projektu „Jaunoji karta / kūrybinės improvizacijos“, kurio metu bus gaminamos netradicinės lėlės.

Mokiniai buvo supažindinti su lėlių atsiradimo istorija, kuri, kaip manoma, prasidėjo prieš 3000 metų. Projekto edukacinių užsiėmimų metu bus pristatyti įvairūs lėlių (literatūrinių personažų) gaminimo būdai ir vaidinami spektakliukai.

Pristatytas ir tęstinis projektas „Augu skaitydamas“ , kurio metu ikimokyklinukai gamino netradicines lėles iš stiklo taros. Vaikai galėjo apžiūrėti pasakos „Miegančioji gražuolė“ veikėjus.

Vėliau vaikams buvo pasiūlyta ir patiems pasigaminti lazdelines lėles. Kūrybiškai nusiteikę vaikai noriai kibo į darbą. Vieni piešė, spalvino, kiti karpė lėlių personažus iš spalvoto popieriaus. Buvo pasirinktos dvi pasakos : „Ropė“ ir „Dangus griūva“. Baigę karpyti pasakų personažus ir susipažinę su pasakomis, vaikai jas suvaidino vieni kitiems. Visiems buvo labai smagu. Apdovanoti saldžiais prizais vaikai iškeliavo namo.

Projektą „Jaunoji karta / kūrybinės interpretacijos“ finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.