„Bibliotekoms laikas atsinaujinti,“ - taip kalbėjo kolegos Varšuvoje

2018 06 15

Lieporių filialo vedėja Regina Vertelienė dalyvavo projekto „Inovatoriai ir ugdytojai bibliotekose“ tarptautiniame seminare socialinių inovacijų tema Varšuvoje. Seminaro tikslas – plačiau panagrinėti socialinių inovacijų temą bei pasidalinti gerosiomis patirtimis.

Aptartos nepatogios temos: seksualinių mažumų, žmonių, esančių „už ribos“, įtraukimo į bibliotekų veiklas galimybės, organizuotos kūrybinės analitinės dirbtuvės. Antrą seminaro dieną dalyviai praleido Varšuvos universiteto bibliotekoje. Kūrybinėse dirbtuvėse į bibliotekų veiklą reikėjo pažvelgti vartotojo akimis: ar patogi bibliotekos lokalizacija, darbo laikas, tinklalapis, mokėjimai (grynaisiais ir kortele), aikštelė transportui, informaciniai resursai, darbuotojų kompetencija ir paslaugumas.

Kolegė iš Norvegijos pasidalino įžvalgomis bei patirtimi apie disleksiją, hiperaktyvumą turinčių žmonių santykį su skaitymu, komiksų kūrimo reikšmę skaitymo skatinimui bei gyvenimo kokybės gerinimui.

Seminare dalyvavo kolegos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Ukrainos.